Zniknie koszmarna ruina przy ul.Gdańskiej

Źródło: Gazeta Pomorska

Najpóźniej do czerwca ma zostać zburzony niedokończony hotel przy ul. Gdańskiej. Ten koszmar budowlany straszy mieszkańców osiedla Leśnego już od prawie 20 lat.

Teren o powierzchni ponad 6 ha, leżący przy ul. Gdańskiej 163 i sięgający do skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawy od kilku lat jest własnością Andrzeja Kriukowa. Szef firmy Elita Inwest Developer początkowo zamierzał wznieść w tym miejscu trzy budynki tworzące centrum hotelowo-mieszkaniowo-usługowe.

– Swego czasu Rada Miasta przyjęła uchwałę, pozwalającą na budowę w sąsiedztwie stadionu “Zawiszy” kasyna – podkreśla architekt miasta – Robert Łucka.Wszystko, by ułatwić realizację inwestycji.

– Wiązano i w dalszym ciągu wiąże się z nią wiele nadziei. Miałby to być budynek o interesującej architekturze. Byłaby to odpowiednia w tym miejscu, przy samym wjeździe do miasta od strony Gdańska, forma przestrzenna – dodaje architekt miasta.

Na biurko Łucki trafił ostatnio wniosek inwestora, który zabiega o zmianę warunków zabudowy działki położonej u zbiegu ulic Gdańskiej i Powstańców Warszawy. W miejsce planowanej zabudowy mieszkaniowej ma powstać obiekt handlowy. Stworzy to możliwość narastania wysokości zespołu budynków od obiektu usługowego, poprzez apartamenty , aż po wysoki hotel.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *