http://osiedlelesne.bydgoszcz.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/588339zm.jpglink
http://osiedlelesne.bydgoszcz.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/720454forum.jpglink
http://osiedlelesne.bydgoszcz.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/778879paragrafy.jpglink
http://osiedlelesne.bydgoszcz.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/479078f_1.jpglink

Adres Rady

Informujemy, Więcej

Forum mieszkańców osiedla

Zachęcamy Państwa do zarejestrowania się i aktywnego uczestnictwa w dyskusjach na nowopowstałym forum internetowym naszego osiedla. Więcej

Porady prawnika

Dyżur prawników w  2019r. Więcej

1 2 3 4

Piknik dla zdrowia

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

 

PIKNIK DLA ZDROWIA

Tekst Zofia Kosmalska
zdjęcia Ryszard Mrozik

Dzień 26.09.2021r. był dla mieszkańców Osiedla Leśne szczególny, bowiem w Parku im. Harcerstwa Bydgoskiego odbył się Piknik dla zdrowia. Pogoda dopisała, a przede wszystkim bardzo liczna frekwencja, wspaniała atmosfera i mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przedstawiciele K-P OW NFZ przekazali informację na temat programu: Profilaktyka 40 Plus, Profilu Zaufanego, Indywidualnego Konta Pacjenta oraz kart EKUZ, można było założyć taką kartę.
Centrum Medyczne INTERCOR zorganizowało spotkania z Lekarzami Rodzinnymi, Pediatrą i położną Środowiskową. Można było zrobić pomiar glukozy i hemoglobiny glikowanej. VITALABO . Labolatoria medyczne – prowadziły konsultacje diagnosty laboratoryjnego: analizę składu ciała, pomiar glukozy ciśnienia.
Wojewódzka Przychodnia Zdrowia Psychicznego udostępniła spotkania z psychologami i psychiatrami dziecięcymi.
Piknik obfitował w moc atrakcji. Oprawę muzyczną prowadził Jurek Paterski. Występowały dzieci z Przedszkola nr 16 z ul. Bukowej i ze Szkoły o Profilu Sportowym nr 15 z ul. Czerkaskiej i Zespołu Szkół nr 2 z ul. Grabowej.
Dużym powodzeniem cieszył się „Dmuchany Plac Zabaw”. Pan Krzysztof Bober włączył młodzież do gry w ping-ponga i jednocześnie prowadził go. Wielki aplauz zyskali motocykliści prowadzeni przez czerwonego Fiata 126p.Dzieci miały możliwość przejażdżki po alejkach parku. Byli również policjanci. Można było oznakować rower, porozmawiać na temat przepisów ruchu drogowego, bezpiecznej jazdy na rowerze i hulajnodze. Straż Miejska udzielała porad mieszkańcom, wręczała opaski odblaskowe a najmłodsi robili sobie fotki w czapkach i kamizelkach straży.
Kto nie zdążył rozliczyć się z ze spisem GUS-u miał okazję to zrobić u Rachmistrza  Pani Ewy Zbylickiej.
Na pikniku nie zabrakło stoisk z grillowaną kiełbasą, wojskową grochówką, pierogami i lodami.
Mieszkańcom brakowało spotkania w większym gronie, odpoczęcia po skutkach jakich doświadczyli będąc w izolacji podczas pandemii.

Pozostałe zdjęcia

Link do zdjęć udostępnionych przez INTERCOR

FILMIK  Z PIKNIKU