Dokonanie wpisu na forum jest możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu się w serwisie osiedla ( panel pod bocznym menu strony ). Załóż swoje darmowe konto!

Michał Dolny
useravatar
User Info

Oświetlenie na skwerach osiedla Leśnego

Jaśniej i bezpieczniej na Leśnym

Na dwóch skwerach na osiedlu Leśnym zainstalowano oświetlenie. Inwestycje sfinansowane z budżetu obywatelskiego. Kosztowały 96,4 tysiąca złotych.

Oświetlony został  skwer na rogu ulicy Sułkowskiego i Dwernickiego. Na głównej alejce łączącej obie ulice zainstalowano 9 latarni. Nowe punkty oświetleniowe działają też na skwerze Inwalidów Wojennych u zbiegu ulic Czerkaskiej  i Gdańskiej. Zostały one zainstalowane  na alejce prowadzącej od skrzyżowania tych dwóch ulic do ulicy 11 Listopada. Oba przedsięwzięcia łącznie kosztował 96,4 tysiąca złotych.
Oba zadania zyskały dużą liczbę głosów podczas tworzenia budżetu obywatelskiego na 2014 rok. Przedsięwzięcie finansowane jest z programu "5/6". Mieszkańcy podkreślali, że oświetlenie parkowych ścieżek pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo
Serdecznie dziękuję za inicjatywę.
Zastanawiam się jednak czy za takie pieniądze 96,4 tys złotych nie można było zainstalować latarni z własnym ekologicznym zasilaniem?
Mam wrażenie że to właśnie Rada Osiedla powinna zadbać aby koszt utrzymania takiego oświetlenia był jak najniższy lub nawet darmowy.



Edytowane przez:  Michał Dolny
01-Feb-15 14:28:33

Nie jest mi obojętne w jakim kraju żyję.

Administrator wyłączył możliwość publikowania postów

Info Forum

Statystyki Forum:   Wszystkich użytkowników: 55607  Wszystkich tematów: 31  Wszystkich ankiet: 2  Wszystkich postów: 37  Nieaktywny
Info o użytkownikach:   Najnowszy użytkownik :  uiyecizu   Użytkowników online: 0   Gości online: 168
Online  Brak użytkowników online
Temat
Nowy
Zamknięty
Temat
Nowy
Zamknięty
Przyklejony
Aktywny
Nowy/Aktywny
Przyklejony
Aktywny
Nowy/Aktywny
New/Closed
Nowy/Przyklejony
Closed/Active
Nowy/Zamknięty
Nowy/Przyklejony
Zamknięty/Aktywny
Aktywny/Przyklejony
Przyklejony/Zamknięty
Sticky Active Locked
Aktywny/Przyklejony
Przyklejony/Zamknięty
Przyklejony/Aktywny/Zamknięty