Bezpieczeństwo mieszkańców naszego osiedla

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Bezpieczeństwo mieszkańców naszego osiedla

Tekst Sławomir Szeląg, zdjęcia R. Mrozik

Bezpieczeństwo w sieci internetowej, fałszywe wiadomości sms oraz mailowe, to tematyka jaką poruszyli bydgoscy policjanci na spotkaniu z seniorami Osiedla Leśnego w Bydgoszczy.
W dniu 13 września br. dzięki uprzejmości Naczelnika Wydziału Prewencji bydgoskiej Policji, w sali Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy zorganizowano spotkanie dla mieszkańców mające na celu zapobieganie zjawiskom kryminalnym w naszej małej społeczności.
Prelegenci na podstawie filmów poglądowych, prezentacji komputerowej omówili zagrożenia  które na każdym kroku doprowadzają do kradzieży mienia i tożsamości.
Słuchacze mogli przekonać się jak unikać wyłudzeń „na hydraulika, policjanta czy lekarza”. Przedstawione przez funkcjonariuszy filmy w genialny sposób odzwierciedliły algorytm postępowania sprawców i psychologię zachowań przestępczych.
PAMIĘTAJMY !

- policjanci, lekarze, strażacy nie przychodzą do Was po pieniądze,

- w sytuacjach zagrożenia nawiązujmy kontakt z najbliższymi potwierdzając informację,

- kontrolujmy zabezpieczenia drzwi wejściowych do klatek schodowych i mieszkań,

- informujmy służby o zagrożeniach lub zjawiskach niepokojących.

Na zakończenie prelegenci wraz z członkami Rady Osiedla Leśne wręczyli wszystkim drobne pamiątki, a miłej i bezpiecznej atmosferze towarzyszyły dobre ciasteczka i kubeczek ciepłej kawy.

Bardzo dziękujemy z udział w przedsięwzięciu!