Rada dla Seniora cz.II , III i IV

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

 

 

Tekst:  Zofia Kosmalska/Sławomir Szeląg

W dniu 7 listopada br. odbyło się spotkanie w ramach I edycji programu,, RADA DLA SENIORA".
Zajęcia prowadził p. Sławomir Szeląg. Tematem spotkania była "Pierwsza pomoc przed medyczna w stanach nagłych". Uczestnicy zapoznali się z algorytmem postępowania w sytuacjach nagłych, algorytmem RKO oraz wspólnie omówiono sposoby postępowania w odniesieniu do zawałów serca, udarów, symptomów cukrzycy oraz wyposażenia apteczki domowej.
Następne spotkanie już 14 listopada o godzinie 16.45 w siedzibie Rady Osiedla. Poruszymy aspekty "Bezpieczeństwa w ruchu drogowym".

Zapraszamy serdecznie.

W dniu 14 listopada odbyło się kolejne trzecie spotkanie w ramach prelekcji RADA DLA SENIORA. Spotkanie prowadził członek Rady kolega Sławomir Szeląg. Głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Prelekcja poprzedzona była filmikiem ze zdarzeń drogowych z udziałem pieszych na terenie Bydgoszczy.
Omówione zostały takie zagadnienia, jak:
- zasady ruchu pieszych,
- elementy odblaskowe,
- zasady obowiązują cena przejściach,
- „niechroniony uczestnik ruchu drogowego”.
Po zajęciach teoretycznych udaliśmy się na spacer w okolice przejścia dla pieszych aby sprawdzić skuteczność elementów odblaskowych i reakcje kierowców które w tym przypadku były wzorowe. Odblask ratuje życie!

W dniu 21.11 odbyło się czwarte i zarazem ostatnie spotkanie z cyklu Rada dla Seniora. Uczestnicy tym razem zapoznali się z metodami działania sprawców wyłudzeń np. '' Na wnuczka'' czy hydraulika a także "Na policjanta". Materiałem pomocniczym była emisja filmów profilaktycznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zakończenia cyklu szkoleń. Zbliża się okres świąteczny... NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ.